ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298142
*
nr 929 8142
Spegel
Blyinfattad, höjd: 100
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 20:03:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 17:09:41
1
100 kr
8/12 13:30:30
1
150 kr
8/12 19:37:28
2
500 kr
8/12 19:50:55
3
300 kr
8/12 19:50:55
2
350 kr (Budbetjänt)
8/12 19:53:31
3
450 kr
8/12 19:53:31
2
500 kr (Budbetjänt)
8/12 19:54:02
3
700 kr
8/12 19:57:42
2
800 kr
8/12 19:58:57
3
Vinnande bud
8/12 20:00:28
3
justering av budtak
8/12 20:01:48
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8142
Spegel
Blyinfattad, höjd: 100
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 17:09:41 | 1 | 100 kr |
8/12 13:30:30 | 1 | 150 kr |
8/12 19:37:28 | 2 | 500 kr |
8/12 19:50:55 | 3 | 300 kr |
8/12 19:50:55 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:53:31 | 3 | 450 kr |
8/12 19:53:31 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:54:02 | 3 | 700 kr |
8/12 19:57:42 | 2 | 800 kr |
8/12 19:58:57 | 3 | Vinnande bud |
8/12 20:00:28 | 3 | justering av budtak |
8/12 20:01:48 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27